Hea peibutuspart!

22 dets.

Niisiis, nüüd on sulle, hea inimene, antud märk sellest, et sa oled enamat, kui lihtsalt keegi. Enam kui kurikuulus inimene tänavalt. Sa oled nimi. Sa oled populaarne. Sa oled võibolla isegi arvamusliider.
Miks muidu võttis Sinuga ühendust mingi erakond ja tegi ettepaneku kandideerida ning liikmeks astuda.
Kolm kuud ju kõigest valimisteni. Need lendavad rutem kui arvatakse. Ja, nagu ammu märgatud, nimed müüvad. Tühja nende ideedega ja programmidega.
On mõistetav, kui Sind nüüd uhkus ja vaimustus valdama kipuvad. Aated kardetavasti ka. Nüüd on Sinu võimalus midagi ära teha. Näidata neile, kuidas käib üks tegelik ja õige poliitika.
Tuttav tunne.
Viis aastat tagasi, kui see juhtus minuga, olid kah sellised mõtted.
Läksid üle.
Kui soovid täpsemalt teada, kuidas, siis mine nüüd raamatupoodi, leia raamat pealkirjaga „Kohatäide“, osta ja loe läbi. Ära tunneb raamatu sellest, et kaanel on üks jaburamaid fotosid minust, mis iialgi tehtud. Saad ka teada, mis sinuga nüüd juhtuma hakkab.
Muidugi on kõik seal kirjapandu sügavalt vildakas, minu isikliku haiglase ilmavaate läbi kirja pandud ja… võibolla veel läbinisti vale ka! Aga nii mina seda nägin.
Kui Sa ei viitsi, siis loe siitsamast edasi.
Peibutuspart ei tähenda, et sinu mõtteid tahetakse. Unusta parem kohe ära. Unusta ülepea oma uiud ära. Unusta ka, et lugesid õhinal erakonna kavasid ning mõtlesid, mismoodi neid saaks paremaks teha.
See on kõik kukimuki. Täiesti vähetähtis.
Mis on tegelikult erakonnale tähtis – saada valimistel nii palju hääli kui vähegi võimalik. Mille nimel võib lubada, mida tahes. Kuidas pärast läheb, on juba omaette asi. Alati võib öelda, et parajatine poliitiline reaalsus takistab. Ja inimestel on haugi mälu.
Muuseas, isegi naiivsemad reklaamitegijad teevad teinekord seda viga, et kipuvad poliitikuid õpetama, mis nende sõnum peaks olema. Tarbetu ja tülikas. Kõik on kuskil ammu valmis mõeldud. Pill on valmis segatud, reklaamijate asi on kest leiutada, et libedamalt alla läheks. Retsepti ärgu oma nina toppigu.
Samamoodi Sina, peibutuspart. Sa oled selleks kampa võetud, et Sa hääli tooksid. Lepi sellega. Ära tee enda ja erakonna elu ilmaasjata raskeks. Kuula sõna ja kõigil on lihtsam.
Lase endast pilt, plakat teha.
Mine valijatega kohtuma – kui Sind lastakse, sest mine tea, uus inimene, partsatab veel midagi sellist, mida pärast erakonnal helpida annab.
Mine poodide juurde õhupalle ja pastakaid jagama.
Lühidalt, veel kord, kuula sõna. Ja hoia mokk maas.
Kui Sul on ikka tõsine tahtmine poliitikas olla. Võib ju juhtuda, et tõmbadki ennast Riigikokku. Jah, mis seal veel saama hakkab… ega erilist muud, kui et tuleb edasi samamoodi käitada ja väsimatult loota, et Sind hakatakse tõsiselt võtma, et tõestad ennast ja pääsed kord tõeliste otsuste juurde. Aga see juhtub siis, kui Sa oledki poliitik, mitte enam peibutuspart, kes praegu oled.
Muidugi võid enda manu jääda ja hakata ajama seda, millesse uskusid. Ainult tõenäoliselt ei muutu sest midagi peale. Ja sind järgmistel valimistel enam pardiks ei kutsuta.
Poliitika ei salli isepäiseid ega ettearvamatuid.

Advertisements

4 kommentaari to “Hea peibutuspart!”

 1. Anonüümne detsember 22, 2010 kell 1:20 p.l. #

  Sa oled mõjuisik.

 2. Poni ise detsember 22, 2010 kell 1:29 p.l. #

  Ära ainult kellelegi räägi!

 3. Andres detsember 23, 2010 kell 2:50 p.l. #

  Minu vanaisa õpetas mulle ikka, et laused “astusin parteisse” ja “astusin essu sisse” on võrdsed. Tavaliselt juhtub see tahtmatult ja pärast on haisust raske vabaneda. Ja ei muutnud ta oma vaateid ka uute aegade saabudes. Siiamaani olen tema õpetusi järginud ja seetõttu ehk suuremast jamast pääsend.

 4. Poni ise detsember 23, 2010 kell 5:31 p.l. #

  On ka kaunis lugu sellest, kuidas KGBsse mindud, et seda inimlikumaks muuta. Kas ei kõla kaunilt: inimnäoline KGB 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: