Väike veider vaidlus

21 juuli

Läksime vaidlema teemal, et kas see meie noka-lesta-sõra-sarvemajand on miinuses või kuis.
Margot väitis, et kindla peale miinuses.
Mina muidugi, et enamvähem nullis. Ja kuna ma teadupärast olen väga tark, siis tarisin ette argumendid – me ei saa seda toodangut võrrelda lihtpoes müüdavaga. Kui todapidi võtta, siis, jah, kindlasti miinuses, sest 10 muna maksab alla neorubla… mingi broiler ei maksa kah palju jne.
Kuid me ei saa nendega võrrelda. Poemuna on pulkamata kanalt, kes pole elu sees päikest näinud ega maast maitse järgi sitta ja liiva sisse söönud, vahe on näha juba sellest, kui kollased on meie munade kollased. Ning kus poes müüakse ülepea pardimuna, ah? Samamoodi tapa- ja näputöö puhul, on ikka kerge maitsevahe küll, kas on koonduslaagris nuumatud lind või sihuke vabalt karelnu. Lisaks maitsele – nad oleksid nagu ette maarohtudega vürtsitatud, on pöörane vahe luudes. Poekana ma võin niimoodi ära süüa, et midagi järgi ei jää, koos luiega, sest need on nagu papist, kannatavad hammustada ja närida. Meie omade luud on kõvad ja kõlisevad, isegi põlevad suht halvasti. Rääkimata sest, et poekalkunile või hanele on vähemalt liiter vett kaalulisaks sisse külmutatud.
Noh, ja kitsepiim on 2,5 neorubla liiter poes… Jne.
Aga üldiselt, mis seal vahet, niigi on lõbus igal hommikul vahtida seltskonda, kellest isegi tunned ennast targema olevat. Kits muidugi välja arvatud, see on hullult intelligentne loom.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: