Hakkan tõlketeenust pakkuma

4 aug.

Kuna tuli mail, mis väljendas hämmastust, mida võiks küll järgnev Äripäevas ilmunud tekstijupp tähendada:

„Meie lõunanaabrid paistavad aktsepteerivat kolmandate riikide elektri olulist osa enda elektrivarustuses ega soovi lõpetada Euroopa Liidu välise elektri tekitatavat ebaausat konkurentsi siinsel turul. Pikaajalise varustuskindluse seisukohalt on see probleem, sest kolmandate riikide elekter loob olukorra, kus ilma toetusskeemideta ei taha keegi Balti riikides elektritootmisesse investeerida. Ja tulemus ühiskonna jaoks on ikka sama – saame küll tarbida täna odavamat vene elektri, aga uute tootmisvõimsuste rajamiseks tuleviku elektrivarustuse tagamiseks peame investoreile maksma toetusi,“ selgitas Veskimägi tänase Eleringi pressiteate vahendusel.

Ma siis tõlkisin ära:

Üksmeelne “Ei!” vaenulikule voolule!

Sügava nördimusega võttis demokraatlik üldsus vastu teated kõrvalekaldumistest Läti liiduvabariigis, kus ebateadliku elemendi mahitusel siiani toimub meile võõra elektrienergia ostmine ja tarbimine.
“Iga vaenlase käest ostetud odav kilovatt on hoop Euroopa ühiskodu kaitsmetele,” selgitas tähelipulise tootmiskoondise “Elering” direktor sm Veskimägi Tallinnas organiseeritud spontaansel miitingul. “Niinimetatud odava elektri tarbijad ei mõista, et sellega toetavad nad otseselt vaenlase majandust, samas kui meie, euroopa elektritootmine võib nii jääda fondide nappuse käes vaevlema!”
Miitingul osalenud tootmiskomandörid tervitasid sm Veskimägi kõnet tormiliste kauakestvate kiiduavalduste ja püstitõusmisega. Hüüti korduvalt “Õige!” ja “Maha vaenulik vahelduv- ja alalisvool!”, “Läti, tõmba juhe välja seinast!”
“Läbi huumoriprisma võiks öelda, et tõsine eurooplane saab löögi ainult oma, euroopalikult elektrilt,” märkis kohalviibinud analüütikute grupp üksmeelselt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: