Laarlik laskur ja teised lollid naljad

1 sept.

Õnnetu Mart Laar oma lausega: kes ründab Eesti riiki, lastakse maha…
Kui kellelgi, siis tal peaks küll olema põhjust habemesse pomiseda: no kedagi, kedagi ei saa siin usaldada, isegi EÜSi “vendi” mitte, häbilugu.
On tõesti, nendin mina kunagise korporandina. Mis juhtub ja räägitakse üliõpilasorganisatsiooni ruumes, olgu reaalsetes või virtuaalsetes, see sinna ka jääb. Igaks juhuks kordan üle – see ei ole mingi ilkumine. Nii peakski olema, et oma seltsivendi/fratereid/confratereid või kuidas neid kuskil värviliste sonidega putkas ka nimetataks, peaksid sina saama vähemalt sel teemal usaldada.
Nagu vilistlane Laar nüüd õppinud – ei saa. Muidugi inimesed räägivad. Aga võiks siis rohkem vaadata, kellele räägitakse. Kui tõsiselt see keegi võtab niisugust kõige halvemini täidetavat palvet: ära kellelegi edasi räägi.
Nüüd siis käes, jama majas, äsjast lemmiklast tambib isegi Eesti Päevaleht. Et enamvähem mõrvahimulise karvikuga tegu. Protsendike Breivikit. Hull võimu juures. Poliitikuna siiski loll ja saamatu. Miks tagasi ei astu? Miks sõnu tagasi ei võta ega vabanda?
Laarist on tubli olnud, et ta oma lauset ei eita. Ega ole – vähemalt seni mu teada – tagasi võtnud. Miks peaks? Nii ju oli – ronis relvis hull kaitseministeeriumi, lasti korralikult ruttu maha. Mis siis pidanuks tegema – norrakad ilmselt oleks hakanud salakäiku maja alla kaevama, et ikka võimalikult hilja kohale jõuda.
Justkui peaks nüüd piisama justkui Laari kaitsmisest. Pole parata, tuleb kõik eelnev salakavaluseks kuulutada ja norima hakata.
Sest – olgugi et selle avalikkusse jõudmine on täielik ebaviisakus – tegu on parajalt lolli lausega, mille Laar võinuks isegi siselisti panemata jätta. Kasvõi silmapilkselt tekkiva seose pärast, et sa, Mart, ju vana täpsuslaskur Edgari pildi pihta, hakkad ise kõmmutama või tekitad liikumise “Laarlikud Laskurid” Vorošilovi omade eeskujul.
Kui ka sellepärast, et lause on ebaselge. Ehk siis oleks kena ära seletada, mida mõeldi ründamise all. Püssiga minekut? Moodsat IT-rünnakut? Või on ka selline klähvimine Eesti riigi kallal, mida mina vahel harrastan, ründeks loetav? On ju väljend “ründav” tihti kõne- või kirjatüki kohta kasutusel. Kuhu tulla, küsin ma lojaalse eestlasena ja kas peab mahalaskmiseks omad kuulid kaasa võtma, et riigieelarvet mitte koormata?
Lause on ka väänatav. Vastupidisena kõlaks: kes ei ründa Eesti riiki, seda maha ei lasta. Ja niipidi kõlab see ähvardavalt. Umbes, et püsige vait, kui kuuli ei taha saada. Päris vastand oleks ju: kes kaitseb Eesti riiki, seda maha ei lasta. Ülejäänud siis rivistugu üles?
Kisub kurjaks. Olgu, võib ka lõbusamalt õelutseda.
Laar rääkis riigist. Kaitseministeerium kaheldamatult on riigiasutus. Aga – meil on veel igavene pesu harusid, sektoreid või kuidas neid nimetataks. Nii võiks ju teha lausa jadakese. Kes ründab riiki, lastakse maha, juba saime aru.
Aga kes ründab kohalikku omavalitsust? See on väiksem patt, vist siis jäetakse ellu ja eluaegne? Vallamaja eest pääseb ehk ainult 10 aastaga…
Meil on ka nn kolmas sektor, mis küll enamasti avaliku pikendus. Mis selle eest saab? Kas sihtasutuse ja MTÜ eest saab erinevalt?
Nii palju küsimusi…
Et eraettevõtluse, ammugi eraisiku kohta küsima ei hakata, on tõenäoline. Seal on kõik selge. Kes ründab, saab katseajaga tingimisi, st tingimisi katseajaga katseaja… või näpuotsaga.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: