Tussud ja kasulikud idioodid

7 apr.

Nagu pea igaühte, kes oma ainukest ja kordumatut mõttetut elu sotsiaalvõrgustikes raiskab, kutsuti ka mind 1. aprilli õhtuks kontserdile Pussy Rioti toetuseks.
Mhmh. Kaku-Julle ajab jälle mingit rida, pühapäeva õhtu, ei viitsi, ilmselt. Niikuinii aprillinali.
Kurat ise tõmbas ilmselt käest, et tuustima hakkata, misasi see… tõlkida ei tahaks… on. Ja mis värk üldse on.
Siis, õhtul, helistas hea kallis sõber ja arvas, et ehk me seal Pussy Rioti toetuskontserdil näeme.
Vahel on piinlik rohkete sõimusõnade tagavara pärast.
Nende vahelt kokku võttes – isegi paljas mõte sellise möga toetuseks antud kontserdile minna pole hakanud kaaluma võimalust mulle pähe tulla.
See oli rõve, mis need tutid korda saatsid.
Pidades ennast küll äärmiselt leigeks ja lõdvaks õigeusklikuks,(piip!), on mingi piir olemas.
Kui liturgia ajal tormavad mingid v-d – nad ise ju ennast nii nimetavad – ja hakkavad röökima, üks näitab veel kuningaväravate poole oma köntperset, siis, andke andeks.
Moskva ja kogu Venemaa patriarhil oli sada korda õigus nimetada seda “pühapaikade teotamiseks” ja “sündsusetuseks”. On suisa piinlik, et luteri ludrid auväärt EELK peapiiskopi isikus olid siin maal esimesed, kes julgesid välja öelda – nilbus. Puhas rõõm, et ludrid siiski suudavad südant võtta ja munad üles leida. Sügav lugupidamine.
Tehniliselt – kaks asja tegid tutid õigesti. Nad lähenesid vasakult ehk naiste poolelt ja neil olid pead sündsalt kaetud. Aga – altari poole ei olda seljaga, ammugi ei näidata… ja üldse pole naistel altari lähedale asja. Leppige, moodsad, et õigeusu kirikus on julm hierarhia alles. Oleks mõni tutt veel paar sammu teinud, tulnuks kirik uuesti pühitseda, muide. Ja mis jama siis veel tõusnuks…
Hüva, see on ulaõigeuskliku veritsemine, ei enamat. Lugu näib tegelikult veel piinlikum.
Kui muidu ollakse siin maal mõnusalt paranoilised ja valmis igal pool Moskva kätt kahtlustama, iga laua all Simmi, igas kapis Dressenit avastama, siis miskipärast sel korral neelati konks ilma igasuguste küsimusteta alla.
Ometi peaks olema tekkinud üks väga lihtne küsimus – kas tutid on lollid või makstud? Vana hea cui bono?
Kui nad on lihtsalt lollid feministid, nagu ise väidavad, siis kellena paistavad nende toetajad?
Kui nad on makstud, siis – kas maksja on loll? No ei olnud mõistlik tegu vihastada välja pea kõik venelased ja õigeusklikud üle ilma. Lollus, mille peale võib tulla ainult täiesti ilmavõõras tolerast…
Aga on veel üks võimalus, et maksja on hoopis kaval. Kui vaadata, kes kogu sest tutimässu lagastamisest võitis.
Võib lausa ette kujutada kedagi noort FSB majorit – kaks humanitaarkõrgharidust, teaduste kandidaati, prillidega nohik – kuskil mõtlemisosakonnas, kes tuli välja plaaniga “Piskin bunt”. Lühidalt:
1. Võtame kamba noori naisi ja laseme punkbändi sildi all Venemaale möllama, Putini vastu karjuma. Venelastele ei meeldi röökivad naised. Feministid ei meeldi üldse kellelegi.
2. Paneme nad paar korda kinni või ajame muidu laiali, et niinimetatud demokraatlikul opositsioonil oleks kont hambus ja midagi tobedatele väliskorrespondentidele halada.
3. Kui nad on piisavalt tuntuks saanud, tasemel, et ei pea enam seletama, kellega tegu, saadame nad Suure Paastu ajal ühte kõige tähtsamasse kirikusse märatsema.
Tulemus – kogu ilma õigeusklikud võõrduvad nii tuttidest kui neid toetavast niinimetatud demokraatlikust opositsioonist. Tolerastid ja intellektuaalid hakkavad jaurama, kui tutid kinni pannakse ja kriminaalkoodeksi paragrahv jutuks tuleb, aga meie FSBs ju teame, et nende tegelik mõju ühiskonnas on väljendatav kõige ümmargusema arvuga. Ehk demokraatlik opositsioon paistab täielikult eluvõõra, rumala ja labase seltskonnana, kes bolševike kombel on väga uhke, et nende sõpradel tuttidel on naistevanglas “suur autoriteet”, mis toob igale lugenud inimesele meelde Solženitsõni “sotsiaalselt lähedaste” mõtte, kriminaalid kui eraomandi vaenlased on bolševiku sõbrad. Seega – Putini eitajad tahavad olla retsidele meele järgi, nad põlgavad usku, nad ei tea midagi sündsusest.
Kirjutas sm major selle kokku, viis sm polkovnikule vaadata. Too luges ja, arvatavasti, ütles umbes midagi sellist: õigesti oled asjast aru saanud, Konovalov, mõistnud sm Stalini mõtet “kasulikest idiootidest”, pohvalno. Ainult paneme piskade asemele “Pussy Riot”, et rõhutada välismaise vahelesegamise mõtet. Muidu – maladets. Lähen, tõestan kindralile, kes on täiesti humanitaar ja kahekordne teaduste doktor, siis läheb töösse.
Literatuuri lõpp.
Miks mitte?
Töötas ju.
Keegi Napoleon nentis kunagi kas Junot’ või Dupont’i kohta: see oli hullem kui reetmine, see oli lollus!

2 kommentaari Kellele: “Tussud ja kasulikud idioodid”

  1. salme aprill 8, 2012 kell 6:25 e.l. #

    Mulle ei meeldi šovinistid.

  2. Pets aprill 9, 2012 kell 8:18 e.l. #

    Mille poolest nad feministidest hullemad on?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: