Tavaline telepurk

3 jaan.

Viis enne kuut on see 31. detsembri kellaaeg, kui silm telepurki kinni jääb. Telepurgis istub Koržets, porgandid vuntside ees ja räägib. Hääl on maha keeratud, igavese sagina käigus, mis aastalõpus ikka puhkeb, pole nagu vajadust olnud veel mingit teavet saada. Osoon, selge.
Kahju. Vladislav on hästi tore ja Osooni rahvas kokku kõik väga toredad. No ega inimene kõike telekat ka ära vaadata jõua.
Muistsest ajast meenub, et vana-aastaõhtu on nagu sõjakäik või jaanipäev. Nõuab hullu plaanitegemist. Hea küll, see, mis lauale pannakse, kes laua ümber pannakse, on veel lihtne. Aga telepurgikava peaks tegelikult punase pliiatsiga läbi töötama. Et seda kaeme, seda tahaks ka, aga need saated on ühel ajal, järelikult tuleb otsustada, kumba kohe kindlasti täna ja kummale jääb lohutus, et niikuinii millalgi korratakse. Vähemalt nii oli see kunagi ammu. Muidu läheb mõttetuks puldiklõpsimiseks.
Niikuinii läheb.
Ja lähebki. Niipalju kui viitsib. Sest ikka on veel mingit sahmimist. Lauda katta, et ilus oleks. Meenutada, et kas nüüd pidi olema seitse rooga ja seitse laudaistumist või oli hoopis kaksteist? Nii jääb maha kolistatud „Õhtusöök ühele“, mida oleks tahtnud, aga eks ole juba kordi nähtud ka.
Küll kordavad.
Ülepea, ega kell kuus ole veel õhtu õieti alanud, kui on teada, et tuleb kaua üleval olla. Võtab ikka haigutama küll.
Lähebki klõpsimiseks. Nii, TV3 näitab mingit kangelasjama draakonite ja mõõkadega… Tallinna TV vabatmehed ajavad riigivaenulikku juttu (mulle see saade meeldib ja üleüldse, TTV läheb aina paremaks, Edgari ülistamised võib ju vahele jätta). ETV näitab saatevigaid, mis ei ole naljakad… ETV2 tatsavad ringi ilus laps ja ilus vasikas, aga kohe algab mingi Talvelaul… Kanal2 hakkab oma Reporteri aastavahetusega pihta.
No polegi nagu midagi kaeda. Lastelaulusaated meenutavad nooreea pettumusi, et sina tahaks multikaid, aga seeasemel näidatakse Lasteekraani sildi all omavanuste laulmist, mille ainuke mõte on tädid heldima panna. Ja, kogu lugupidamise man Kanal2 poiste vastu – ärge reklaamige mulle ennast Kihnu Virvega, kes on ammu sama tüütu kui gangnam.
Nii et kella 20.30ni vaba aeg. Siis hakkab Heeringas… ja ongi Kanal2 tükiks ajaks. Vahepeal võiks ju Perepidu kaeda, ETVst, aga mõnigi asi on seal natuke piinlik….
Targemad märgivad selle kaeblemise peale süldi tagant, et, näe, Austraalias on ammu „Saatuse iroonia ehk hüva leili“ ära vaadatud ja uus aasta käes.
Klõps-klõps. Heh, miks peab astroloogidelt muudkui valitsuse käekäigu kohta küsima? Kah mul teema. Oi, „Mehed ujumistrikoodes“, ilmlahe Rootsi film, mida on küll nähtud, aga võiks veel. Heiki Valneri kaamerale pissib kutsikas. Nunnumeeter läheb katki. Harjunud „Õnne 13“… nagu täiesti tavaline esmaspäev, tundub.
Heeringa vana-aastaõhtu. Naljad muidugi amerite „Sketch Show’st“, mõni mõjub võõravõitu, aga näiteseltskond nii hea, et on ikka lõbus küll.
„Meie aasta Siberis“. Tekib tahtmine Tuulit ja Arbot sotsiaalvõrgustikes tervitustega tüütama hakata, see on äärmiselt lahe, mis nad ära tegid. Ja vapper. Nunnumeeter läheb nende kaksikute peale uuesti katki ka veel.
„Tupiktänava mehed“. Ega seal, kui hiljem mõelda, ju midagi nii väga juhtugi. Aga jälle koletult hea näitlejate punt. Pehk on pealegi väga ilus mees ka veel.
Siis on taas mõttetalgud. Keda nüüd eelistada? „Tujurikkujat“ ETVs või kahte kanget TV3s? Raske. Pagan Nad peavad head asjad ühele ajale panema…
Andeks, Teet, andeks, Kristjan, loodetavasti taibatakse korrata.
Me kõik oleme „Tujurikkuja“ õudse onu Heino üle elanud, paras raisale. Märt Avandi võiks ilmselt ka lauljana tüdrukuid hullutada. Ülepea väga raju.
Ning ongi nagu kõik.
No ongi.
Superstaari lapsed – õõh, millal küll nii vanaks saadi, et nõnda öelda – laulavad kaunilt, aga sisuliselt on see kordussaade… kontsert siin, kontsert seal… ENSV Kustuv Tuluke jääb juba väga hommikusse, tea, kas viitsib, seegi ju kordus… kõik on hea, aga kõik on natuke juba täitematerjali või argipäeva moodi. 00.20 kutsub reklaam vallatule seiklusele, nagu täiesti tavalisel teleõhtul.
Eks ta olnudki tavaline teleõhtu üksikute heledamate hetkedega. Mis ikka tahta. Mis ikka norida.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: